Oraşul Arad, aşa cum îl vedem toţi … sau aproape toţi

Ei sunt cei care au fost aleși de arădeni și care au votat taxe mai mari pentru arădeni

Mai jos puteți găsi lista cu cei care au fost aleși să reprezinte interesele arădenilor dar care au impus taxe mai mari fără a fi necesar acest lucru

12301654_1178785258816771_8027918695133659552_n

Toți arădenii au dreptul să știe cine sunt cei votați de ei dar care nu le reprezintă interesele

Falcă Gheorghe

Țițirigă Cătălin

Bognar Levente – Grigorie

Rotaru Viorica

Pistru Geanina

Bîlciu Ovidiu

Moșneag Ovidiu

Cziszter Kálmán – András

Vlaicu Traian Ion

Galiș Florin

Gligor Teodor

Chirilov Adriana

Cismașiu Mariana

Nicșanu Marcela

Șerb Lucian Cosmin

Farcaș Ioan

Mariș Florin

Nota 4 pentru toți oportuniștii care au uitat pentru ce au fost votați

Mai mult ca sigur ei vor candida și în anul 2016 pentru a fi realeși și de aceea arădenii nu trebuie să uite aceste nume, pentru că nu îi reprezintă

Anunțuri

15 responses

  1. Sonia

    Desigur ca asta aratati oamenilor. Informatii eronate ca de obicei! Ce trebuie populatia aradeana sa stie defapt este ca Gheorghe Falca a vrut sa mareasca impozitele cu 30% dar datorita consilierilor a marit cu doar 0,6%. Falca este „dusmanul” nu consilierii care incearca sa faca ceva bun si vine acest „stimabil domn” si le taie „macaroana” din start; el e cel care trebuie sa paraseasca conducerea orasului,nu consilierii (care fac tot ce este mai bun pt cartierele pe care le reprezinta),asa ca mai bine ne gandim de doua ori cand vom merge la vot

    Decembrie 9, 2015 la 11:05 am

    • Așa să fie ? Nu ei au votat ? A votat Falcă în locul lor sau ei au ridicat mâna ? De ce au votat dacă nu au fost de acord cu mărirea taxelor ? Și atunci cine minte ?

      Decembrie 9, 2015 la 11:14 am

      • Rares

        Chiar credeti ca ei au cu adevarat vreun cuvant de spus? Falca propune si daca nu voteaza sunt amenintati in fel si chip.

        Decembrie 9, 2015 la 4:42 pm

      • Un om integru nu se lasa intimdat, cu ce ii poate ameninta daca ei sunt „curati” ?

        Decembrie 9, 2015 la 5:25 pm

      • Sonia

        Asta cam asa e.. Intre ei sunt 3-4 care sunt „curati” dar din pacate ei sunt dati la o parte. Si vorbesc din cunostinta de cauza,nu din auzite sau altfel..

        Decembrie 9, 2015 la 8:57 pm

      • Acei 3-4 dacă ar fi votat contra poate că nu s-ar fi marit taxele

        Decembrie 9, 2015 la 9:12 pm

      • Sonia

        Sunt in minoritate.. Nu au nicio sansa

        Decembrie 9, 2015 la 10:28 pm

      • Voturile lor plus voturile celor din opoziție și poate nu s-ar fi mărit taxele, dar s-au complacut pentru că așa e mai avantajos pentru ei

        Decembrie 10, 2015 la 7:15 am

  2. Tolea

    Poate imi spune si mie ce a facut besinosul ala de vlaicu pentru Arad?
    Bici macar nu e aradean si e mai prost , in sensul bun al cuvantului, decat un copil de clasa 4-a!

    Decembrie 23, 2015 la 12:25 pm

  3. Cetatean aradean

    Avand o discutie cu unul din cei 3-4 mai corecti dintre ei,si vroiau ca doar cu 3% sa se ridice impozitele dar datorita presiunilor nu au avut nicio sansa sa isi sustina amendamentul

    Decembrie 23, 2015 la 6:35 pm

    • Cine a facut presiuni si in ce mod ? aceste lucruri trebuie spuse explicit, cu nume, daca este un consilier cinstit de ce nu spune public aceste lucruri ?

      Decembrie 23, 2015 la 6:51 pm

      • Cetatean aradean

        Falca si ceilalti.. In ce mod nu am intrebat

        Decembrie 23, 2015 la 7:31 pm

      • Cine sunt ceialalti ? ar trebui intrebat si in ce mod au pus presiune, i-au amenintat ? cu ce i-au amenintat ?

        Decembrie 23, 2015 la 9:12 pm

  4. Daniel

    Voi inca nu ati invatat nimica? Au iesit mii de oameni in strada si nu s-a schimbat absolut nimic! De ce credeti ca s-ar schimba ceva daca amaratii aia 4 ar zice ceva?

    Decembrie 23, 2015 la 7:29 pm

    • Putin cate putin se face schimbarea, dar daca cei care pot sa vorbeasca tac atunci schimbarea este tot mai lenta, sau nu se produce si traim in aceeasi mocirla inconjurati de hoti